Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Harris fokusohet në mposhtjen e Trumpit, jo shqetësimet për Bidenin: Zgjedhja më domethënëse e jetës sonë

Extra AL PVC

Zëvendëspresidentja e SHBA-së Kamala Harris të shtunën e vuri fokusin në rreziqet e një administrate të dytë Trump, në vend të shqetësimeve në rritje për kandidaturën e Presidentit Joe Biden, teksa u përpoq t’i bindte votuesit me ngjyrë që ta siguronin edhe një herë një fitore për Biden-Harris, raporton CNN.

“Kjo është ndoshta zgjedhja më domethënëse e jetës sonë”, tha Harris gjatë një bisede në Festivalin Essence në New Orleans, duke pretenduar se ish-presidenti Donald Trump e ka shprehur hapur “qëllimin e tij për të qenë diktator në ditën e parë” nëse do të rizgjidhet.

Ndalesa e Harris në festivalin vjetor të muzikës dhe kulturës vjen ndërsa fushata e Bidenit punon për ta ringjallur një cep të koalicionit që ndihmoi në futjen e presidentit në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2020.

Biden e mundi Trump 87% me 12% mes votuesve me ngjyrë në vitin 2020, sipas sondazheve të CNN. Por Trump ka bërë përparime me bllokun kritik të votimit kohët e fundit. Një sondazh i New York Times/Siena College, i publikuar në maj, zbuloi se Trump fitoi më shumë se 20% të votuesve me ngjyrë në një ndeshje të dyanshme me Biden, që do të ishte një nivel historik nëse përkthehet në vota në nëntor.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...