Të fundit:

Përparim Rama prezanton projektin për “Tregun e Gjelbër”

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se kanë...

Kurti falënderon kryetarët e komunave për mbështetjen ndaj Policisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka nisur takimin me...

Drejtori i AKI-së nis raportimin në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit...
ISP BroadcastISP Broadcast

Haradinaj priti në zyrat e AAK-së përfaqësues nga Këshilli Global i Imamëve

ISP Broadcast

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, është takuar së fundmi me të vetëshpallurin imam Mohammed Tawhidi që është një ndikues mysliman shiit australian. Ai aktualisht shërben si zëvendëspresident i Këshillit Global të Imamëve, organizatë kjo me bazë në Irak.

Pos Tawhidit, udhëheqësi i AAK-së në zyrat e partisë ka takuar edhe një tjetër klerik fetar. Bëhet fjalë për Sheikh Saleh Sibveih, përfaqësues i organizatës së njohur ndryshe si ajo e Ajatollah Shirazit.

Ky i fundit emrin e të cilit e bart organizata njihej ndryshe edhe si Razi Shirazi, ishte një shiit irakian-iranian i cili ishte jurist, filozof dhe teolog.

Përmes një postimi në Twitter, Haradinaj shihet përkrah tyre në zyrën e partisë së tij në Prishtinë.

“Ishim të nderuar që u pritëm nga shkëlqesia e tij, dy herë kryeministri Ramush Haradinaj në Prishtinë. Takimi u zhvillua rreth vizitës së Këshillit në Kosovë dhe forcimit të lidhjeve me popullin e Kosovës”, ka shkruar Tawhidi.

Nuk dihet kur saktësisht ka ndodhur ky takim meqë Haradinaj aktualisht është për vizitë në Gjermani. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Përparim Rama prezanton projektin për “Tregun e Gjelbër”

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se kanë...

Kurti falënderon kryetarët e komunave për mbështetjen ndaj Policisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka nisur takimin me...

Drejtori i AKI-së nis raportimin në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit...

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund...

Përparim Rama prezanton projektin për “Tregun e Gjelbër”

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se kanë nisur procedurat për ndërtimin e tregut të ri të gjelbërt në kryeqytet. Rama ka publikuar edhe...

Kurti falënderon kryetarët e komunave për mbështetjen ndaj Policisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka nisur takimin me kryetarët e komunave, ku pjesëmarrës janë edhe katër kryetarët e komunave veriore. Kurti gjatë fjalimit të...

Drejtori i AKI-së nis raportimin në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit Ajeti ka nisur raportimin e tij në Komisionin për Mbikëqyrjen e kësaj agjencie. Raportimi i tij...