Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Grupi Maneskin që fitoi Eurovision 2021 ‘martohen’ të katërt me njëri-tjetrin

Extra AL PVC

Grupi italian, Maneskin festoi publikimin e albumit të tyre të tretë, “Rush”, duke ‘martuar’ në një ceremoni në Palazzo Bancaccio të Romës.

Katër anëtarët e grupit u zotuan se “të jenë gjithmonë besnikë ndaj njëri-tjetrit, në gëzim dhe në dhimbje, në dashuri dhe në nder” çdo ditë të jetës së tyre gjatë ceremonisë që u kryesua nga ish-drejtori artistik i Gucci, Alessandro Michele.

Basisti Victoria De Angelis dhe bateristi Ethan Torchio ishin veshur nuse, ndërsa këngëtari kryesor Damiano David dhe kitaristi Thomas Raggi ishin të veshur si dhëndër.

 

Grupi, i cili për herë të parë fitoi famë në Itali duke marrë pjesë në X Factor, ka pasur sukses të madh ndërkombëtar që nga fitimi i Eurovision Song Contest në vitin 2021.

Drejtorët Baz Luhrmann dhe Paolo Sorrentino dhe sulmuesi i AS Roma dhe Argjentina, Paulo Dybala ishin mes të ftuarve në ceremoninë simbolike.

“Spotify ka nderin të njoftojë se Maneskin do të martohet me nxitim. Shumë të lumtur që po e ndajmë këtë moment special së bashku”, thuhet në postimin e platformës së njohur. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...