Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Grupi Maneskin që fitoi Eurovision 2021 ‘martohen’ të katërt me njëri-tjetrin

ISP Broadcast

Grupi italian, Maneskin festoi publikimin e albumit të tyre të tretë, “Rush”, duke ‘martuar’ në një ceremoni në Palazzo Bancaccio të Romës.

Katër anëtarët e grupit u zotuan se “të jenë gjithmonë besnikë ndaj njëri-tjetrit, në gëzim dhe në dhimbje, në dashuri dhe në nder” çdo ditë të jetës së tyre gjatë ceremonisë që u kryesua nga ish-drejtori artistik i Gucci, Alessandro Michele.

Basisti Victoria De Angelis dhe bateristi Ethan Torchio ishin veshur nuse, ndërsa këngëtari kryesor Damiano David dhe kitaristi Thomas Raggi ishin të veshur si dhëndër.

 

Grupi, i cili për herë të parë fitoi famë në Itali duke marrë pjesë në X Factor, ka pasur sukses të madh ndërkombëtar që nga fitimi i Eurovision Song Contest në vitin 2021.

Drejtorët Baz Luhrmann dhe Paolo Sorrentino dhe sulmuesi i AS Roma dhe Argjentina, Paulo Dybala ishin mes të ftuarve në ceremoninë simbolike.

“Spotify ka nderin të njoftojë se Maneskin do të martohet me nxitim. Shumë të lumtur që po e ndajmë këtë moment special së bashku”, thuhet në postimin e platformës së njohur. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...