Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Gjuriq: Kam nderin ta përfaqësoj Serbinë në ngjarjet e Samitit të NATO’s në Uashington- ushtarakisht mbesim neutral

Extra AL PVC

Ministri i Punëve të Jashme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se do të marrë pjesë në disa ngjarje të samitit të NATO’s në Uashington.

Ai ka shtuar se ushtarakisht mbesin neutral.

“Kam nderin të përfaqësoj Serbinë në Uashington në një sërë ngjarjesh gjatë javës së Samitit të NATO’s. Ne jemi të përkushtuar ndaj dialogut dhe bashkëpunimit duke qëndruar të palëkundur ndaj politikës sonë të neutralitetit ushtarak dhe interesave kombëtare. Unë do të prezantoj politikën tonë dhe do të bisedoj me përfaqësuesit e vendeve me të cilat ne ndajmë, dhe me ata me të cilët ndajmë më pak ose aspak pikëpamje për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare. Misioni ynë është të forcojmë pozitën e Serbisë”, ka shkruar ai në “X”.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...