Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta drejtori sportiv i Fiorentinës

Extra AL PVC

Drejtori Sportivi i skuadrës së Fiorentinës, Joe Barone, ka ndërruar jetë.

Barone vdiq në moshën 57-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e drejtorit sportiv, e ka bërë të ditur vetë klubi italian me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Me dhimbje të thellë dhe trishtim të jashtëzakonshëm, Fiorentina sot humbet pankinën, një figurë që shënoi historinë e fundit të klubit dhe nuk do të harrohet kurrë. Drejtori i Përgjithshëm Giuseppe Barone, pas sëmundjes së ndodhur të dielën, ka ndërruar jetë sot në spitalin “San Raffaele” të Milanos.”

Kujtojmë që Barone u dërgua në spital të dielën, duke sjellë dhe shtyrjen e ndeshjes së kampionatit, të cilën Fiorentina e kishte planifikuar ta luante përballë Atalantës. Ai u sëmur në hotelin ku qëndronte ekipi, pak minuta para se sfida të startonte.

Barone luajti një rol mjaft të rëndësishëm në klubin vjollcë, pasi ishte krahu i djathtë i presidentit të Fiorentinës, Commisso, që kur miliarederi me origjionë italiane e bleu klubin në vitin 2019.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një analizë lidhur me mundësinë e shpërthimit të luftës ndërmjet Izraelit dhe grupit terrorist palestinez të...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka thënë një zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, njofton CNN. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari...