Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Free Palestine”- Dikush vandalizon shtatoren e Bill Clintonit në Prishtinë

Extra AL PVC

Shtatorja e ish-presidentit amerikan Bill Clinton në lagjen ‘Dardania’ në Prishtinë është vandalizuar me mbishkrimin “Free Palestine”, slogan ky pro-palestinez.

Lajmin e ka bërë të ditur Agim Rexhepi nga Shoqata ‘Miqtë e Amerikës’ me anë të një postimi në ‘Facebook’.

I njëjti iu ka bërë thirrje institucioneve të sigurisë që të identifikohet i dyshuari që vandalizoi shtatoren e ish-presidentit amerikan Clinton.

“Apel Institucioneve të siguris të gjindet personi apo grupi që ka shkarravit në shtatore e Presidentit Bill Clinton dhe të mirren masa ndaj tij/tyre”, ka shkruar ai.

“Textet e tilla nese shkruajn le ti bëjnë në vende tjera e jo në shtatore ngase efektet politiko-diplomatike jan shum të damshme…”, përfundon postimi i tij.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...