Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Foshnja “mrekulli”, 1-vjeçari mbijeton dy ditë i vetëm në autostradë

Extra AL PVC

Një foshnjë një vjeçare, e cila mbijetoi vetëm dy ditë në rrugë në mot të keq para se të gjendej nga një shofer kamioni, është quajtur “fëmija mrekulli”. Foshnja, vëllai katërvjeçar i së cilës u gjet i vdekur, pavarësisht se vuante nga pickimi i insekteve, ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

Trupi i 4-vjeçarit u gjet në një pellg në autostradën 10 pranë kufirit të Teksasit, tha Sherifi Calcasieu Gary Guillory gjatë një konference shtypi të martën.

Ai u pa për herë të fundit të shtunën e kaluar me nënën dhe vëllain e tij njëvjeçar.

Nga frika se edhe foshnja kishte vdekur, autoritetet nisën një operacion kërkimi, në vendin ku edhe vëllai i tij ishte gjetur i vdekur. Megjithatë, pak kohë më vonë, një shofer kamioni thirri 911, duke raportuar se kishte gjetur foshnjën në anë të autostradës.

Të hënën, uragani Beryl goditi Teksasin Lindor, duke bërë që operacioni i kërkimit të kryhet në kushte të vështira.

“Ky fëmijë kaloi dy ditë në autostradë në mot të keq. Faleminderit Zotit që shoferi e pa atë”, vuri në dukje sherifi.

Autoritetet e Luizianës lëshuan një urdhër arresti për nënën 25-vjeçare, e cila u arrestua të martën në Meridian, Mississippi, më shumë se 350 milje nga vendi ku u gjetën fëmijët e saj.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...