Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Formacionet e mundshme të Milan-Newcastle

ISP Broadcast

Grupi F i Ligës së Kampionëve, i cili konsiderohet si ndër më të fortit në fazën e grupeve sjellë sot dy ballafaqime mjaftë interesante ku përballen Milani me Newcastle United dhe PSG me Borussia Dortmundin.

Sfida mes “Rossonerëve” dhe skuadrës angleze që nis nga ora 18:45 pritet të jetë mjaftë interesnte sepse Newcastle po kërkon të tregojë fuqi edhe në garat evropiane, derisa Milani kërkon të këndellet pas humbjes nga Interi në derbi me rezultat 5-1.

Sandro Tonali do të rikthehet në “San Siro” për herë të parë si kundërshtar dhe pritet që të startojë nga minuta e parë.

Këto janë formacionet e mundshme:

Milan: Maignan; Calabria, Tomori, Kjaer, Hernandez; Reijnders, Krunic, Loftus-Cheek; Chukwueze, Giroud, Leao

Newcastle: Pope, Trippier, Botman, Schar, Hall; Anderson, Bruno, Tonali; Almiron, Isak, Barnes.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...