Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Fjalimi i Kurtit në koncertin e Fejzës s’e mahnit çiftin presidencial: Osmani në telefon, Sadriu duartlidhur

Extra AL PVC

Para disa ditëve, këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Shkurte Fejza, e pati koncerin e saj me rastin e 50-vjetorit të karrierës. Në audiencë pati mysafirë të rëndësishëm – tre krerët e shtetit e dy udhëheqës opozitarë.

Përpos kryeministrit Kurti, të pranishëm ishin edhe presidentja Vjosa Osmani bashkë me bashkëshortin Prindon Sadriu, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, e kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Kurti mbajti një fjalim rasti të shkurtër, duke e falënderuar këngëtaren Fejza, siç tha ai, “nga zemra ime dhe nga zemra e madhe e popullit të Kosovë”.

Pas këtyre fjalëve të kryeministrit, audienca duartrokiti. Megjithatë, dy mysafirë të ulur në rreshtin e parë të ulëseve nuk vepruan njësoj – presidentja Osmani e zotëria i parë, Prindon Sadriu.

Presidentja ishte duke e shikuar diçka telefonin, ndërsa zotëri Sadriu s’e mori mundin që t’i zgjidhte duart e lidhura fort me gishtërinj që të jepte një duartrokitje.

Duartrokitje Kurtit nuk i jepnin as opozitarwt Krasniqi e Haradinaj, të cilët nuk dukeshin aspak të magjepsur.

Sidoqoftë, për hir të së vërtetës, presidentja Osmani në një moment të mëhershëm shihet duke duartrokitur lehtas pas fjalëve të Kurtit.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...