Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

​Dua Lipa kritikon sërish spekulimet për Kupën e Botës

Extra AL PVC

Dua Lipa mendon se Kupa e Botës ofron një “mundësi vërtet unike për të kërkuar llogari nga Katari”, por këmbënguli se nuk ka asgjë kundër vendit.

Autorja e hitit “Cold Heart” ishte e pakënaqur kur u përhapën thashethemet se ajo do të performonte në ceremoninë e hapjes për turneun e futbollit sepse ngjarja “me të vërtetë shkon kundër besimeve të saj” për shkak të politikave të të drejtave të njeriut të shtetit të Gjirit.

Ajo tha për Variety: “Kupa e Botës është një mundësi vërtet unike për të kërkuar llogari nga Katari.

“Ata u zotuan për të drejtat e njeriut kur nënshkruan marrëveshjen për Kupën e Botës, të cilat nuk janë përmbushur në mënyrë të kënaqshme për të drejtat e punëtorëve migrantë, të drejtat e grave, të drejtat LGBTQ dhe lirinë e shprehjes – çfarë lloj mesazhi dërgon nëse këto premtime nuk kanë asgjë?”

“Nuk kam asgjë kundër Katarit dhe shpresoj se një ditë do të kem mundësinë të shkoj atje. Por nuk më pëlqente të isha mes spekulimeve se do të performoja për diçka që bie në kundërshtim me bindjet e mia,” shtoi ajo.

Kjo nuk është hera e parë që këngëtarja e ‘Levitating’ shpjegon pse nuk do të dëshironte të lidhej me turneun e këtij viti.

“Aktualisht ka shumë spekulime se do të performoj në ceremoninë e hapjes së Kupës së Botës në Katar. Nuk do të performoj dhe as nuk kam qenë ndonjëherë i përfshirë në ndonjë negociatë për të performuar”, ka shkruar ajo në Instagram.

“Unë do të bëj tifo për Anglinë nga larg dhe mezi pres të vizitoj Katarin kur ai të ketë përmbushur të gjitha premtimet për të drejtat e njeriut që bëri kur fitoi të drejtën për të pritur Kupën e Botës.”

Rod Stewart më parë pranoi se kishte refuzuar një pagesë të madhe për të performuar në vend, duke këmbëngulur se “nuk ishte e drejtë” të largohej.

“Më u ofruan shumë para, mbi 1 milion dollarë, për të luajtur atje 5 muaj më parë. E refuzova. Nuk është e drejtë të shkosh. Dhe iranianët duhet të jenë gjithashtu jashtë për të furnizuar me armë. T’ju them çfarë, mbështetësit duhet të kenë kujdes, apo jo?”, tha ai.

 

spot_img

Të fundit

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit, është e kushtueshme. Sipas statistikave, një familje amerikane shpenzon rreth 11 000 dollarë vetëm për vitin...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër deri në tre metra e degëzuar dhe me gjemba të fortë, me lule në ngjyrë...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen e Izraelit mbetet “i hekurt” dhe se nuk dëshiron të shohë një luftë më të...