Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Demokrati i Dhomës së Përfaqësuesve: Kamala Harris mund të fitojë bindshëm nëse Joe Biden tërhiqet nga gara

Extra AL PVC

Adam Schiff, një demokrat i Dhomës së Përfaqësuesve, i cili ka të ngjarë të bëhet senatori i ardhshëm i Kalifornisë në zgjedhjet e nëntorit, tha se mendon se Kamala Harris mund t’i fitonte zgjedhjet, nëse Joe Biden largohet nga gara, raporton The Guardian.

“Dhe ajo që unë mendoj se presidenti duhet të vendosë është, a mund t’i lërë mënjanë këto shqetësime? A mund t’i demonstrojë ai popullit amerikan se ajo që ndodhi në skenën e debatit ishte një lajthitje?”, tha Schiff në NBC News.

Duke iu referuar zëvendëspresidentes, Schiff tha: “Unë mendoj se ajo mund të fitojë shumë mirë, por përpara se ta marrim një vendim se kush tjetër duhet të jetë, presidenti duhet ta marrë një vendim nëse është ai që do të garojë”.

Ai shtoi: “Ose duhet të fitojë në mënyrë dërrmuese, ose duhet t’ia kalojë shtafetën dikujt që mundet”.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...