Të fundit:

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...
ISP BroadcastISP Broadcast

Çun Lajçi sheh ëndërr që është dekoruar nga presidentja: Artist me vlera të mëdha

ISP Broadcast

Aktori i njohur shqiptar, Çun Lajçi, po vazhdon të jetë mjaftë aktiv në rrjetet sociale duke bërë publike nga më të ndryshmet, qofshin nga jeta profesionale apo ajo private.

Ditën e sotme e ka nisur duke u treguar ndjekësve për ëndrrën e tij.

Ai shkroi që ka parë ëndërr që është dekoruar nga presidentja ku në mirënjohje shkruante për artistin me vlera të mëdha. /TV Arbëria

Postimi i plotë:

“M’duhet nji lexues andrrash! Mbramë pashë andërr, (veç nuk di a ishte gjumi i parë apo gjumi i dytë), se kan dallim andrrat e akshamit me ato t’sabahut, se si Presidentja me dekoroi!

Madje m’thirri në Sallën e Kuvendit për nder të ditës se pavarësisë!

N’mirënjohje shkruente: – artistit me vlera të mëdhaja, që dha shumë gola n’skenën e teatrit gjatë 50 viteve!

Kurse kryeministri ma dha nji shtagë nej-nej. E thanës ishte! Shko m’tha n’Çakorr e luej guxhas me malazez! Jam artist more i thashë! Mos ban hajgare allahile, se po t’nin kush e kujton përnjimend.

Ty prej se jam ardhë unë Kryeministër veç rrugëve me libra t’kam pa! M’duhet nji lexues andrrash, me m’kallxua a duhet me çua nezër n’tyrbe se po tutna mos nuk jan shenjat e mira!

spot_img

Të fundit

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte takuar në Tiranë me presidentin e Shqipërisë në atë kohë Ramiz Alinë. Në një video të...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar një video-incizim në të cilën vërehet, se si në magjistralen Prishtinë -Podujevë , në kryqëzimin...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për shumicën e politikanëve – por Donald Trump nuk është si shumica e politikanëve. Ish-presidenti, 76 vjeç,...