Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

​Çitaku kërkon dënim maksimal për vrasësin e gruas shtatzënë

Extra AL PVC

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas vrasjes së një gruaje 35-vjeçe sonte në oborrin e Klinikes Gjinekologjike.

Ajo tha se është e shokuar dhe se s’ka fjalë për krimin që ndodhi.

“E shokuar! Nuk kam fjalë për krimin që ndodhi pak më parë në QKUK, ku ish-bashkëshorti dyshohet se ka vrarë gruan e tij shtatzënë para Klinikës së Gjinekologjisë. Dy gra që vriten pikërisht brenda periudhës së kampanjës kundër dhunës me bazë gjinore. Për mostrumin e sotëm që shoi dy jetë, një në mes e tjetrën pa filluar ende, dënim maksimal. Shteti të reagojë fuqishëm dhe pa kompromis. Ngushëllimet më të thella familjes. E pikëlluar sa s’ka”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

Ndryshe, një person ka vrarë ish-bashkëshorten e tij shtatzënë në oborrin e objektit të Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë. Gruaja shtatzënë raportohet se ishte duke pritur për të lindur.

spot_img

Të fundit

Për herë të parë, një vajzë me ngjyrë kurorëzohet Miss Universe Filipinet

Filipino-amerikanja Chelsea Manalo u bë gruaja e parë me...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Rrezikim i sigurisë nacionale- Shpërfillet kërkesa e SHBA’së, Prishtina e Ramës favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh

Tenderi 10 milionësh i Komunës së Prishtinës “Programi për ofrimin e shërbimeve të energjisë në ulje të shpenzimeve financiare në Komunën e Prishtinës SIPA...

Për herë të parë, një vajzë me ngjyrë kurorëzohet Miss Universe Filipinet

Filipino-amerikanja Chelsea Manalo u bë gruaja e parë me ngjyrë që u kurorëzua Miss Universe Philippines të mërkurën. E lindur nga një nënë filipinase dhe...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë në botën e aktrimit. Lajmi u bë publik përmes një videoje të postuar në llogarinë e...