Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Chatboti i shfletuesit Bing po bëhet me reklama

ISP Broadcast

Reklamat do të vijnë në chatbotin e shfletuesit Bing me Inteligjencë artificiale.

Nënkryetari i korporatës së Micosoft, Yusuf Mehdi tha në një blog të mërkurën se kompania po “eksploron vendosjen e reklamave në përvojën e bisedës”, derisa një zëdhënës i Microsoft konfirmoi se mund të filloni t’i shihni ato.

“Po, reklamat do të shfaqen në Bing-un e ri, veçanërisht në chat (siç bëjnë në rezultatet tradicionale të kërkimit)”, tha Caitlin Roulston, drejtoreshë e komunikimit në Microsoft, në një deklaratë për The Verge.

“Meqenëse Bing-u i ri është në produkt jo final mund të ketë disa ndryshime në mënyrën se si po shfaqet aktualisht. Ne jemi ende duke eksploruar mundësi të reja për përvojat e reklamave dhe do të ndajmë më shumë me kalimin e kohës”.

Microsoft i ka testuar reklamat në Bing për një kohë – thuhet se i diskutoi ato me agjencitë e reklamave në shkurt.

Nëse dëshironi një ide se si mund të duken reklamat, shikoni këtë shembull më poshtë. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...