Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Calhanoglu: Për sa kohë jemi bashkë, mund të arrijmë gjithçka

Extra AL PVC

Kapiteni i Turqisë, Hakan Calhanoglu, ka mbetur me një shije të hidhur pasi u mposhtën nga Holanda 1-2 në çerekfinalen e Euro 2024.

Turqia kaloi në epërsi në pjesën e parë me anë të Samet Aikadon, por një goditje e De Vrij dhe një autogol nga Mert Muldur përmbysën rezultatin në favor të Tulipanëve.

“Kur e shikojmë turneun në tërësi, skuadrat që kryesojnë 1-0 zakonisht kthehen. Nuk e di pse është kështu, por kështu ishte për ne”, tha kapiteni i Turqisë.

“Pësuam dy gola në harkun e shtatë minutave, gjë që natyrisht na ndikoi pak. Në fund u përpoqëm të provonim dhe patëm një shans me topa të gjatë, por nuk arritëm ta shfrytëzonim”.

“Ndonjëherë në futboll ndodhin këto gjëra. Duhet të nxjerrim një mësim. Jam krenar për të gjithë. Për sa kohë që jemi të bashkuar, për sa kohë jemi bashkë, mund të arrijmë gjithçka. E kemi treguar gjithmonë”, shtoi Calhanoglu.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...