Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi...

Kurti vizitoi fillimin e projektit në segmentin Kijevë-Dollc, Durmishi premton se punimet kryhen për 460 ditë

Paraditen e sotme, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar fillimin...

Deputetja Deliu-Kodra, ministres Hajdari: Kur keni me ofru dorëheqje

Deputetja Blerta Deliu – Kodra e ka akuzuar ministren...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Burbuqe Hana zgjidhet kryeshefe e Telekomit të Kosovës

Extra AL PVC

Bordi i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës sot me vendim unanim zgjodhi, Burbuqe Hana, në pozitën e kryeshefes ekzekutive të Telekomit të Kosovës, me mandat trevjeçar.

Më datën 23 dhe 24 nëntor 2022, Komisioni Vlerësues në bashkëpunim me Partnerin zbatues për monitorim, për pozitën kryeshef ekzekutiv, në mesin e 18 aplikacioneve të pranuara, pas shqyrtimit dhe vlerësimit të dosjeve/aplikacioneve ka përzgjedhur në listën e ngushtë për intervistim pesë kandidatë.

Më datën 5 dhe 6 dhjetor 2022, Komisioni Vlerësues në bashkëpunim me Partnerin zbatues për monitorim të procesit të përzgjedhjes ka intervistuar kandidatët e përzgjedhur në listën e ngushtë për pozitën e kryeshefit ekzekutiv të Telekomit.

Komisioni në bazë të metodologjisë për vlerësimin e zyrtarëve të lartë, të përcaktuar nga Partneri zbatues për monitorim (BDO), ka bërë poentimin e të gjithë kandidatëve të intervistuar, ku Burbuqe Hana është vlerësuar nga Komisioni Vlerësues me më së shumti pikë.

Ndërsa për pozitën zyrtar kryesor i Financave dhe Thesarit, kanë aplikuar gjashtë kandidatë. Pas shqyrtimit dhe vlerësimit të dosjeve/aplikacioneve, Komisioni Vlerësues ka konstatuar që nuk ka numër të mjaftueshëm të kandidatëve që i plotësojnë kushtet e përcaktuara me konkurs, konform legjislacionit në fuqi dhe Komisioni Vlerësues rekomandon që të rishpallet konkursi.    /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi...

Zgjedhet lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

UEFA e ka publikuar fituesin e çmimit të lojtarit...

Kurti vizitoi fillimin e projektit në segmentin Kijevë-Dollc, Durmishi premton se punimet kryhen për 460 ditë

Paraditen e sotme, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar fillimin...

Deputetja Deliu-Kodra, ministres Hajdari: Kur keni me ofru dorëheqje

Deputetja Blerta Deliu – Kodra e ka akuzuar ministren...

Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi kryeministrin Kurti për themelimin e Asociacionit të komunave më shumicë serbe, aq më tepër do...

Zgjedhet lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

UEFA e ka publikuar fituesin e çmimit të lojtarit më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, i cili i takon yllit të...

Kurti vizitoi fillimin e projektit në segmentin Kijevë-Dollc, Durmishi premton se punimet kryhen për 460 ditë

Paraditen e sotme, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar fillimin e punimeve të zgjerimit të Rrugës Nacionale N-9, segmenti Kijevë-Dollc. Derisa lloti i parë i këtij...