Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Britania vendosi sanksione për 22 zyrtarë të tjerë rusë

ISP Broadcast

Britania e Madhe vendosi sot sanksione ndaj 22 zyrtarëve rusë për shkak të mbështetjes së tyre për mobilizimin e pjesshëm.

Kështu, Britania shtoi në listën e të sanksionuarve zëvendëskryeministrin e Rusisë dhe ministrin e Industrisë dhe Tregtisë Denis Manturov, drejtorin e Shërbimit Federal Penal dhe Korrektues Arkady Gostev dhe presidenten e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ela Pamfilova.

Ministria e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe njoftoi sanksionet e vendosura ndaj Denis Manturov sepse ai ishte “përgjegjës për mbikëqyrjen e industrisë ruse të armëve dhe për pajisjen e trupave të mobilizuara”.

Në njoftim thuhet se kundër Pamfilova dhe presidentit të Komisionit Zgjedhor të Rajonit të Rostovit, Andrey Burov u vendosën sanksione për shkak se ata organizuan referendume në republikat e vetëshpallura popullore të DPR dhe LNR dhe në Kherson dhe Zaporozhye, dhe gjithashtu thuhet se Pamfilova që atëherë ka mbështetur aktivisht mobilizimin e detyruar të Rusisë.

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...