Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Kryediplomatja japoneze: Paqja dhe stabiliteti, vendimtare për Evropën

Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, Yoko Kamikawa,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Beograd, serbët e maskuar me thirrje shoviniste kundër shqiptarëve

Extra AL PVC

Grupe të shumta tifozësh, “Grobari”, “Cigani” etj. kanë vërshuar mbrëmë rrugët e Beogradit me thirrje kundër shqiptarëve, madje duke kërkuar vuajtjen e tyre.

Zonat të cilat janë frekuentuar nga këto grupe, ku disa nga ta ishin edhe të maskuar kanë krijuar tension ndërsa janë parë edhe forca të shtuara policore.

Njëri nga folësit i cili ishte edhe i maskuar u prezantua të jetë serb nga Graçanica.

“Kur të kthehet ushtria (serbe) në Kosovë, secili shqiptar do të vuajë”, është vetëm njëra prej thirrjeve të qindra pjesëtarëve të këtyre grupeve të tifozëve, të cilët kanë brohoritur mbrëmë rrugëve të kryeqytetit të Serbisë për më shumë se 30 minuta.

Nuk dihet nëse forcat policore kanë ndaluar ndonjë person.    /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Tomë Gashi për rastin e Faton Hajrizit: Kriminelit nuk i jepet hapësirë mediale në asnjë vend të botës

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vrasjes së Faton...

Biden i izoluar në shtëpi për shkak të Covid, ka mesazhe për Trump: Ne mundemi dhe do ta mposhtim atë tek kutia e votimit

Presidenti Joe Biden bëri thirrje të premten për bashkim...

Kryediplomatja japoneze: Paqja dhe stabiliteti, vendimtare për Evropën

Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, Yoko Kamikawa,...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi, në një intervistë të dhënë sot ka folur për dorëzimin e komenteve sa i përket...

Tomë Gashi për rastin e Faton Hajrizit: Kriminelit nuk i jepet hapësirë mediale në asnjë vend të botës

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vrasjes së Faton Hajrizit, që dyshohej për vrasjen e një polici serb dhe plagosjen e një tjetri. Gashi në...

Biden i izoluar në shtëpi për shkak të Covid, ka mesazhe për Trump: Ne mundemi dhe do ta mposhtim atë tek kutia e votimit

Presidenti Joe Biden bëri thirrje të premten për bashkim të partisë për ta mposhtur atë që e quajti “vizion i errët” që përfaqëson kundërshtari...