Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Extra AL PVC

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë.

Blaugranët mund të bënin me paratë shtesë, por situata nuk i ka favorizuar në këtë rast.

Sipas Marca, PSV Eindhoven nuk ka ndërmend të paguajë asnjë euro për Destin. Mbrojtësi amerikan e kaloi këtë vit si huazim në Eredivisie, dhe bëri përshtypje si mbrojtësi i majtë, dhe pritej që PSV të paguante për të, duke folur për një marrëveshje më të madhe se pesë milionë euro.

Sidoqoftë, lëndimi i tij do ta mbajë Destin jashtë të paktën deri në janar të vitit 2025, në të cilën pikë ai do të jetë i lirë të negociojë një marrëveshje me këdo që dëshiron. PSV në vend të kësaj do të kërkojë të arrijë një marrëveshje me Destin për verën e vitit 2025, kur ai do të jetë sërish plotësisht në formë.

Kjo do të thotë që Barcelona do të marrë faturën jo vetëm për pagën e tij, por edhe për amortizimin e tij prej 4.2 milionë eurosh për këtë vit, një luhatje e rëndësishme.

Realisht kjo verë ishte shansi i fundit i Barcelonës për të shitur Destin, dhe duke pasur parasysh formën e tij të fundit, dukej sikur ata mund të tërheqin edhe një luftë ofertash, por ato shpresa janë zhdukur. Sigurisht, është vetë Dest, ai që e vuan më shumë nga lëndimi.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...