Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ballkani mposhtë Llapin dhe i ofrohet Dritës në vetëm një pikë

Extra AL PVC

Ballkani e ka regjistruar një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme por edhe shumë më të lehtë se sa pritej duke e mposhtur Llapin me rezultat 3-0.

Kampioni i Kosovës në fuqi luajti si mysafir në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, por kjo nuk i pengoi aspak për të shfaqur karakterin dominues ndaj skuadrës vendase të drejtuar nga trajneri Tahir Batatina, raporton KosovaPress.

Sulmuesi Albion Rrahmani shënoi golin e parë për 1-0 në minutën e 24′ dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, të përzgjedhurit e trajnerit Ilir Daja shënuan edhe dy gola. Në minutën e 56 Armend Thaçi thelloi epërsinë e skuadrës së tij në 2-0, kurse vetëm tre minuta më vonë, Meriton Korenica vulosi fitoren duke shënuar për 3-0.

Kjo fitore e çon Ballkanin në kuotën e 37 pikëve, vetëm një më pak se Drita që e mban vendin e parë, por suharekasit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.    /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e Stefano Piolit. Shtypi italian e bën të sigurt marrëveshjen dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi. 51-vjeçari i lindur...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit shqiptar, Naim Frashëri, raporton TV Arbëria. Naim Frashëri lindi në Frashër të Dangëllisë së Përmetit më...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, po qëndron në Rahovec në shënim të Ditës së Verës, ku se bashku me përfaqësues...