Të fundit:

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Arrestohen katër të mitur për rrahje, sekuestrohet një thikë

ISP Broadcast

Policia ka njoftuar se, sot rreth orës 11:30, janë njoftuar se ka ndodhur një rrahje në rrugën “Bedri Bajrami” në Podujevë, ku kanë qenë të përfshirë katër persona, që të gjithë të mitur.

Në këtë rast lëndime trupore kanë pësuar dy nga personat e përfshirë.

Sipas njoftimit, katër personat e përfshirë në rrahje (edhe personat e lënduar pas trajtimit të nevojshëm mjekësor), janë intervistuar nga ana e policisë dhe më pas me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 24 orë.

Ndaj katër personave të dyshuar është iniciuar rast për veprën lëndim trupor, ndërkohë që njëri prej tyre ngarkohet edhe me veprën mbajtje në pronësi, kontrollë apo posedim të paautorizuar të armës, pasi që i është gjetur dhe sekuestruar një thikë.

spot_img

Të fundit

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë...

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zhvillimet e fundit në Kosovë, ngjarjet tragjike dhe dështimet...

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti i ri akademik 2023-2024. Rreth 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditoret e...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të dielën se kanë mbledhur prova që dëshmojnë se Serbia u përpoq ta aneksojë veriun e...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë është bastisur nga policia e Kosovës, ka hapur pyetjen për ligjshmërinë e pasurisë së ish-nënkryetarit...