Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Argjentinë-Francë, trajneri i Marokut e thotë hapur skuadrën që e mbështetë

Extra AL PVC

Trajneri i Marokut, Walid Regragui, ka përgëzuar paraqitjen e skuadrës së tij në Kampionatin Botëror në Katar dhe ka zbuluar se kë dëshiron të fitojë finalen e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës.

Maroku u bë kombi i parë afrikan që arriti një gjysmëfinale të Kupës së Botës në Katar, ecuri e cila u ndal nga kampioni në fuqi, Franca e cila i mposhti me rezultat 2-0.

Regragui shprehu krenarinë e tij për ekipin pas largimit të tyre nga Kupa e Botës dhe zbuloi se kë do të mbështesë të dielën kur Argjentina të përballet me Francën në finale.

“Ne dhamë maksimumin, kjo është gjëja më e rëndësishme”, tha ai. “Ne i kemi treguar botës se futbolli ekziston në Marok dhe se kemi mbështetës të mëdhenj.”, shtoi ai.

Sa i përket finales, trajneri i Marokut tregoi hapur se dëshiron që Franca ta fitojë titullin e Kmapionit të Botës.

“Lojtarët e mi dhanë gjithçka. Ata kanë shkuar aq larg sa mundën. Ne do të mbështesim Francën tani.”, tha në fund ai.

Nëse Franca triumfon ndaj Argjentinës të dielën në stadiumin “Lusail”, ajo do të bëhet skuadra e parë në 60 vjet që mbron Kupën e Botës, pas fitoreve të Brazilit më 1958 dhe 1962. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit, është e kushtueshme. Sipas statistikave, një familje amerikane shpenzon rreth 11 000 dollarë vetëm për vitin...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër deri në tre metra e degëzuar dhe me gjemba të fortë, me lule në ngjyrë...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen e Izraelit mbetet “i hekurt” dhe se nuk dëshiron të shohë një luftë më të...