Një studim i ri gjeti plumb dhe arsenik në tamponë: Çfarë duhet të dini?

Sikur të mos mjaftonte stresi i “atyre ditëve të...

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Argjentinë-Francë, trajneri i Marokut e thotë hapur skuadrën që e mbështetë

Extra AL PVC

Trajneri i Marokut, Walid Regragui, ka përgëzuar paraqitjen e skuadrës së tij në Kampionatin Botëror në Katar dhe ka zbuluar se kë dëshiron të fitojë finalen e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës.

Maroku u bë kombi i parë afrikan që arriti një gjysmëfinale të Kupës së Botës në Katar, ecuri e cila u ndal nga kampioni në fuqi, Franca e cila i mposhti me rezultat 2-0.

Regragui shprehu krenarinë e tij për ekipin pas largimit të tyre nga Kupa e Botës dhe zbuloi se kë do të mbështesë të dielën kur Argjentina të përballet me Francën në finale.

“Ne dhamë maksimumin, kjo është gjëja më e rëndësishme”, tha ai. “Ne i kemi treguar botës se futbolli ekziston në Marok dhe se kemi mbështetës të mëdhenj.”, shtoi ai.

Sa i përket finales, trajneri i Marokut tregoi hapur se dëshiron që Franca ta fitojë titullin e Kmapionit të Botës.

“Lojtarët e mi dhanë gjithçka. Ata kanë shkuar aq larg sa mundën. Ne do të mbështesim Francën tani.”, tha në fund ai.

Nëse Franca triumfon ndaj Argjentinës të dielën në stadiumin “Lusail”, ajo do të bëhet skuadra e parë në 60 vjet që mbron Kupën e Botës, pas fitoreve të Brazilit më 1958 dhe 1962. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Një studim i ri gjeti plumb dhe arsenik në tamponë: Çfarë duhet të dini?

Sikur të mos mjaftonte stresi i “atyre ditëve të...

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar...

Shifrat marramendëse të fitimeve të Real Madridit çdo ditë nga muzeu nga fanellat e Mbappes

Rinovimi i madh i “Santiago Bernabeut”, i cili përfshinte...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve...

Një studim i ri gjeti plumb dhe arsenik në tamponë: Çfarë duhet të dini?

Sikur të mos mjaftonte stresi i “atyre ditëve të muajit”, një studim i fundit i publikuar nga “Environment International”, ka ngritur shqetësime alarmante për...

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar malazezët për ditën e Shtetësisë, duke shtuar gjithashtu se politika hegjemoniste e Serbisë po sfidon...

Shifrat marramendëse të fitimeve të Real Madridit çdo ditë nga muzeu nga fanellat e Mbappes

Rinovimi i madh i “Santiago Bernabeut”, i cili përfshinte zgjerimin e muzeut të klubit dhe dyqaneve të mëdha përreth, fitimi i Ligës së Kampionëve...