Të fundit:

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...
ISP BroadcastISP Broadcast

Araujo: Rikthimi i Messit do të na ndihmonte ta fitojmë Ligën e Kampionëve

ISP Broadcast

Mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo shpreson në rikthimin e Lionel Messit në skuadër, gjë kjo e cila do ta ndihmonte gjigantin katalunas ta fitonte edhe Ligën e Kampionëve.

Messi u largua nga Barcelona për shkak se gjiganti i La Ligas kishte probleme financiare dhe nuk mund t’i ofronte zgjatje të kontratës superyllit argjentinas.

Më pas, Messi iu bashkua Paris Saint-Germain si lojtar i lirë më 10 gusht të vitit 2021, dhe që nga ajo kohë ka bërë 65 paraqitje për kampionin francez, duke regjistruar 29 gola dhe 32 asistime mbi emrin e tij.

Tani, Araujo shpreson në një aventurë të dytë të Messit me Barcelonën, pasi kjo e fundit është shtëpia e lojtarit më të mirë në botë sipas tij.

“Do të dëshiroja shumë që Messi të rikthehet. Ai është lojtari më i mirë në botë dhe kjo është shtëpia e tij. Rikthimi i tij do të na ndihmonte neve shumë që të provojmë të fitojmë një tjetër Ligë të Kampionëve”, tha Araujo.

“Unë shpresoj që janë të gjitha mundësitë për ta pas atë edhe një herë. Të gjithë e dëshirojmë atë krahas nesh”, tha më tej Araujo.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte takuar në Tiranë me presidentin e Shqipërisë në atë kohë Ramiz Alinë. Në një video të...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar një video-incizim në të cilën vërehet, se si në magjistralen Prishtinë -Podujevë , në kryqëzimin...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për shumicën e politikanëve – por Donald Trump nuk është si shumica e politikanëve. Ish-presidenti, 76 vjeç,...