Të fundit:

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ancelotti: Militao është mbrojtësi më i mirë në botë, nuk është shumë i bukur

ISP Broadcast

Eder Militao është mbrojtësi më i mirë në botë sipas trajnerit të tij te Real Madridi, Carlo Ancelotti, i cili më tutje beson se ylli brazilian mund të përmirësohet ende.

Gjiganti spanjoll kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve këtë javë pasi që eliminoi Liverpoolin, dhe tani do të përballet përsëri me një skuadër angleze, atë të Chelseat.

Tani, Real Madridi e kthen vëmendjen në La Liga, ku ka një përballje tejet të rëndësishme, pasi që zhvillon të dielën “El Clasicon” me nëntë pikë larg Barcelonës që gjendet në krye të tabelës.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Barcelonën, Ancelotti përsëriti lavdërimet e tij të mëparshme për Militaon, duke e cilësuar atë si mbrojtësin më të mirë në botë.

“Militao është tejet i shpejtë, tejet i mirë në duelet një kundër një, tejet i mirë me topin dhe ai mund të godasë me kokë topin shumë mirë”, tha Ancelotti.

Ancelotti gjithashtu theksoi se Militao mund të përmirësohet ende.

“Ndoshta problemi i tij i vetëm është që nuk është gjithmonë i fokusuar 100%. Kështu që nuk mund të them se ai është perfekt. Oh, gjithashtu ai nuk është shumë i bukur”, tha më tej Ancelotti.

Militao iu bashkua Real Madridit katër vjet më parë dhe është pjesë e skuadrës që ka fituar La Ligan dy herë në tre vjet, si dhe trofeun e Ligës së Kampionëve vitin e kaluar.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte takuar në Tiranë me presidentin e Shqipërisë në atë kohë Ramiz Alinë. Në një video të...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar një video-incizim në të cilën vërehet, se si në magjistralen Prishtinë -Podujevë , në kryqëzimin...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për shumicën e politikanëve – por Donald Trump nuk është si shumica e politikanëve. Ish-presidenti, 76 vjeç,...