Të fundit:

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehet popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...
ISP BroadcastISP Broadcast

Aktori i njohur spanjoll kërkon drejtësi për popullin e Kosovës

ISP Broadcast

Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, sot informoi se pas përkrahjes që i dha shkrimtarja dhe gazetarja galiciane, Ana Exposito Valle që lulëkuqja me katër petale të jetë simbol i viktimave të gjenocidit në Kosovë edhe aktori i njohur spanjoll, Miguel Angel Garzon Utrilla doli në mbështetje të kësaj kërkese.

Në komentin që i bëri postimit së Valle, ai shkroi: Historinë e tragjedisë që pësuan shqiptarët e Kosovës e di nga miq të ngushtë. Dëshiroj të shpreh mbështetjen time të plotë për nismën e Qendrës “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e Hapur”, dhe se me mbështetjen e shumë njerëzve, lulëkuqja me katër petale është simboli me të cilin përkujtohen të gjitha viktimat e gjenocidit në fjalë. Drejtësi për popullin shqiptar të Kosovës!

“Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur” e falënderon aktorin Miguel Angel Garzon Utrilla për këtë përkrahje të rëndësishme për ne dhe sidomos e vlerëson lart kërkesën e tij që të ngahnjejë drejtësia për viktimat e këtij gjenocidi.”, u bë e ditur në komunikatë.

 

Aktori Miguel Angel Garzon Utrilla ka luajtur në shumë filma spanjoll dhe për shkak të zërit të tij karakteristik, viteve të fundit është i angazhuar si dublues zëri në sinkronizimin e filmave, kryesisht të zërit të aktorit të famshëm, Neil Patrick Harris. /KP/

 

spot_img

Të fundit

Çfarë duhet të konsumoni për të luftuar celulitin

Celuliti është produktiviteti i depozitave yndyrore poshtë lëkurës. Rezultatet e...

Gruaja që u godit për vdekje në rrugën C në Prishtinë ishte punëtore shëndetësore

Gruaja, e cila u godit për vdekje të martën...

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja...

Boronicat ulin rrezikun për sëmundje të zemrës deri në 20%

Ngjura e errët në boronica mund të zvogëlojë rrezikun...

Çfarë duhet të konsumoni për të luftuar celulitin

Celuliti është produktiviteti i depozitave yndyrore poshtë lëkurës. Rezultatet e saj janë disa gropëza që prishin pamjen tuaj. Mbipesha është një faktor kontribuues në shfaqjen...

Gruaja që u godit për vdekje në rrugën C në Prishtinë ishte punëtore shëndetësore

Gruaja, e cila u godit për vdekje të martën nga një veturë në rrugën C në Prishtinë ishte punëtore shëndetësore për një periudhë të...

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja amerikane, mund të zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër deri në 15 për qind, ka...