Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Aksident në Mal të Zi, dy të vdekur dhe disa të lënduar

Extra AL PVC

Në një aksident trafiku që ka ndodhur sot (e martë) në një magjistrale Cetinje–Budvë të Malit të Zi, kanë gjetur vdekjen dy persona.

Sipas mediave të huaja, aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:00 kur një autobus për shkaqe të panjohura ka dalë nga rruga në një përroskë.

Përveç të vdekurve, në këtë aksident thuhet se kanë mbetur edhe disa të lënduar.

“Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur nga aksidenti trafiku, i shkaktuar nga dalja e autobusit nga rruga, në të cilin ndodheshin rreth 30 pasagjerë, vdekjen e të cilëve e kanë konstatuar në vendngjarje ekipet e ndihmës mjekësore emergjente”, kanë thënë autoritetet policore në Mal të Zi.

Pas kësaj, disa pasagjerë që kanë marrë lëndime të lehta dhe të rënda dhe po marrin ndihmë mjekësore.

Pasagjerët që kanë shpëtuar pa lëndime kanë thënë për mediat lokale se autobusi papritur është kthyer djathtas dhe se është përmbysur.

Ekipet e policisë, zjarrfikësve dhe qytetarëve kanë nxjerrë të lënduarit nga autobusi ndërsa komunikacioni në atë pjesë të rrugës është ndërprerë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...