Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Aksident në Mal të Zi, dy të vdekur dhe disa të lënduar

ISP Broadcast

Në një aksident trafiku që ka ndodhur sot (e martë) në një magjistrale Cetinje–Budvë të Malit të Zi, kanë gjetur vdekjen dy persona.

Sipas mediave të huaja, aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:00 kur një autobus për shkaqe të panjohura ka dalë nga rruga në një përroskë.

Përveç të vdekurve, në këtë aksident thuhet se kanë mbetur edhe disa të lënduar.

“Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur nga aksidenti trafiku, i shkaktuar nga dalja e autobusit nga rruga, në të cilin ndodheshin rreth 30 pasagjerë, vdekjen e të cilëve e kanë konstatuar në vendngjarje ekipet e ndihmës mjekësore emergjente”, kanë thënë autoritetet policore në Mal të Zi.

Pas kësaj, disa pasagjerë që kanë marrë lëndime të lehta dhe të rënda dhe po marrin ndihmë mjekësore.

Pasagjerët që kanë shpëtuar pa lëndime kanë thënë për mediat lokale se autobusi papritur është kthyer djathtas dhe se është përmbysur.

Ekipet e policisë, zjarrfikësve dhe qytetarëve kanë nxjerrë të lënduarit nga autobusi ndërsa komunikacioni në atë pjesë të rrugës është ndërprerë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...