Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

6 rregulla për paratë që ndoshta nuk i dini

Extra AL PVC
Ju ndoshta keni dëgjuar këshilla të zakonshme financiare si mbajtja e një buxheti dhe përpjekja për të mos shpenzuar më shumë se sa fitoni.

Por, disa këshilla të tjera që nuk janë dhe aq të njohura mund t’ju ndihmojnë të kurseni shumë para dhe të krijoni një jetë të shëndetshme financiarisht.

Ja çfarë duhet të dini:

#1 Ndonjëherë ju duhet të shpenzoni më shumë për të kursyer më shumë

#2 Mos jini shumë kufizues me buxhetin tuaj dhe mos u mundoni të ndryshoni të gjitha gjërat menjëherë

#3 Kujdes nga metodat automatike të pagesave nga telefoni, kompjuteri etj

#4 “Ngrini” kursimin e parave në vend që t’i lini të qëndrojnë në llogarinë tuaj rrjedhëse

#5 Kushtojini vëmendje edhe blerjeve më të vogla në pasqyrat e kartës suaj të kreditit

#6 Krijoni një llogari investimi kryesore dhe një tjetër për projekte afatshkurtra dhe afatmesme

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...